Z Buicku 8 / From a buick 8

31. března 2016 v 18:12 | LovingFan |  Knihy
Další dočtenou Kingovkou je Z Buicku 8. Celkem nový fantasy vypravěcký román z roku 2002.
Na internetu najdete mnoho komentářů, že toto je Kingova slabší kniha, nudnější příběh apod.
Je pravdou, že mě zpočátku také moc nezaujala a netrpěla jsem obsesí neustále ji číst dál, jako to bývá s jinými jeho knihami. Ale přece jen tam bylo něco temného a tajemného, co čekalo až si to dočtu do konce.

Příběh převypravuje sbor pensylvánské policie - převypravují příběh o záhadném Buicku Roadmasteru 8, který se jednoho dne objevil na benzínové pumpě a jeho majitel se pro něj už nevrátil. Kvůli zvláštnosti celého auta si jej pensylvánští policisté odvážejí do své haly a tam začínají všechny jejich vyprávěné zážitky. Posluchačem je Ned Wilcox, jehož otcem byl pensylvánský policista, který zemřel ve službě. Ned se s otcovou smrtí těžko vyrovnává a chodí tak na stanici, kde se zaučuje dispečerem, aby byl blíže ke svému otci. Jednoho dne se začne vyptávat na ten krásný stroj Buick v hale. Několik policistů ze sboru, spolu s dispečerkou, mu začnou vyprávět dlouhý příběh, ve kterém ještě žil jeho táta a Ned tak zjiš'tuje mnoho z historie svého otce a z historie celého policejního sboru... a samozřejmě mu je odhalována velká záhada okolo Buicku 8.

Popravdě mne kniha začala bavit asi až při posledních 100 stránkách. Člověk už byl seznámen s přibližným dějem a teprve na posledních sto stránkách byl vyprávěn napínavý příběh. No. Napínavý je silné slovo, ale oproti předešlým 200 stránkám to bylo "napínavé". Nechci tímhle románem žádným případem opovrhovat - to ne! Bylo to pěkné čtení. Nevadí mi psychologický rozbor postav, jejich vyprávění minulosti a "nezajímavých" pasáží jejich života. Pokud ale čekáte napínavý příběh překypující adrenalinem a s famózním koncem, to čekáte špatně. Je to takové klidné vyprávění obyčejných životů policistů, kteří zažili neobyčejné věci s jedním Buickem v hale.

Myslím, že si knihu ráda znovu někdy přečtu. Jak říkám, byla svým způsobem "nudná" (nudná není to správné slovo! byla jiná a liší se od ostatních Kingovek), ale přece jen mi něco dala a některé pasáže rozmýšlející nad pomíjivostí všeho byly opravdu k zamyšlení...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama