Mrtvá zóna / The Dead Zone

1. března 2016 v 15:00 | LovingFan |  Knihy
Která kniha ovlivnila Váš život?
Je to těžká otázka a odpovědí by už pár bylo, ale mohu říct, že tato kniha rozhodně ovlivnila můj život. Respektive ovlivnila smýšlení o určitých věcech.

A proč?
Kniha Mrtvá zóna totiž vypráví příběh Johnnyho, kterému bylo nemilosrdně odebráno pár let života, během kterých se mu v životě vše změnilo. Johnny Smith je učitelem, má pěkný vztah se svou přítelkyní Sárou a začíná si plánovat svou budoucnost.
Ovšem to by nebyl příběh od mistra strachu, kdyby tuto idylku něco nerozdrtilo. Po těžké autonehodě upadá do kómatu trvajícícho pět dlouhých let.

Jakoby nestačilo, že má celý svět vzhůru nohama a trpí bolestmi během rehabilitací, ještě ke všemu získává Johnny nepříjemnou schopnost. Dokáže vidět a "vycítit" budoucnost. Postupně se snaží znovu vrátit do života, ale některé věci nejsou tak jednoduché - například mu chybí Sára, která už je matkou a má svou rodinu. Obtěžuje ho i jeho nová schopnost a s tím spojená popularita - jak ta kritická, tak ta hrozně dotěrná. Pomalu se vše však začíná začíná uklidňovat, Johnny se úspěšně zotavuje.

Vedlejším dějem jsou vraždy žen a dívek v blízkém městě. Díky Johnnyho schopnostem je vrah dopaden. A právě poté začíná jeho vlastní boj, jak o svůj život, tak o budoucnost celé země - možná i světa. Blíží se volby a pomalu ale jistě se k moci dostává jistý Greg Stillson (když s teď podívate na Trumpa, je to ten stejný typ člověka) - agresivní, podlý a falešný člověk, který by se jednou mohl stát prezidentem. A přesně této situaci se Johnny bude, po potřesení rukou se Stillsonem, snažit zabránit, protože vidina budoucnosti v čele s tímto člověkem není zrovna růžová.

Dále už sledujeme příběh plný napětí a zvratů, sledujeme jak Johnny slábne a snaží se bojovat proti prosazení Stillsona.
Podaří se mu však tomuto osudu zabránit? Co vše bude muset obětovat?
To se dozvíte, když si přečtete tuto poutavou knihu... Doporučuji poté shlédnout i film, který též stojí za shlédnutí. Sice nedodržuje přesný děj knihy, ale to zase v jiném článku :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama