Dolores Claiborneová

7. listopadu 2015 v 10:21 | LovingFan |  Knihy
Dolores Claiborneová je příběh ženy žijící na ostrově Little Tall se svým manželem a třemi dětmi.
Je psaný ich-formou a celý děj je vyprávěn samotnou Dolores na policejní stanici.
Ve svém vyprávění Dolores střídá plynulý děj se skoky do minulosti svého života.

Kniha vyšla roku 1992 a v roce 1995 byl natočen stejnojmenný film. V roce 1992 to byla také nejvíc prodávaná kniha ve Spojených státech amerických. Jedná se o psychologický thriller.

Ve zkratce Dolores pracuje u paní Very Donované, ta je bohatá a panovačná, ale Dolores se s ní snaží vycházet. Dlouhá léta jí dělá služku a v jistém slova smyslu se z nich stanou kamarádky. Vera ve stáří spadne ze schodů a zemře. Ovšem je tam pár nejasných okolností za které je Dolores pronásledována městečkem, že Veru zabila. K tomu vše zhoršuje fakt, že Vera přepsala veškerý majetek právě na Dolores. Dolores se tak zpovídá na policení stanici, aby se ospravedlnila, ale v tomto vyprávění vyjdou najevo jiné temné činy a okamžiky jejího života.

Knihu jsem přečetla za jediné dopoledne, protože mě příběh vážně upoutal. Líbil se mi styl vyprávění, výběr slov a to, že kniha nemá žádné kapitoly. Je to jedno dlouhé cca dvouset stránkové vyprávění.
Myslím, že tenhle příběh můžete buď milovat nebo z něj být znuděni. Já jsem si ho zamilovala a určitě si ho jednou přečtu znova.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama