Stephen King - Životopis - Puberta a střední škola

4. srpna 2015 v 12:21 | LovingFan |  His life
Stephen neustále zasílal své povídky a příběhy do časopisů, ale neustále byl odmítán. To ho dopálilo a chtěl vzít prodej do vlastních rukou. Na námět Jáma a kyvadlo napsal 16-ti stránkový příběh, na staré kopírce jej nakopíroval a rozhodl se jej prodávat ve škole. Žáci o ní měli zájem a Stephen si během dne rychle vydělal. Jeho počínání ale utnul ředitel s učiteli, kteří se domnívali, že by horory neměl vůbec sledovat, natož psát.

Přivydělával si tedy různými brigádičkami. Občas byl i najmut, aby vykopal hrob na hřbitově. Za tuto činnost si přišel na docela velkou částku (pro puberťáka).

Na podzim roku 1960 přišel na zajímavou věc. V podkroví nad garáží jeho tety a strýce našel starou krabici se spoustou odmítavých dopisů. Byly to dopisy pro jeho otec. Jeho otec chtěl být také spisovatel. Dokonce ve stejném žánru. Bohužel nenašel žádné jeho rukopisy ani povídky. Byl dopálený, že mu to matka zatajila. Když jí to byl říct, vše mu vysvětlila. Ona mu řekla, že jeho otec byl lenoch a že dokonce o jeho povídky později byl zájem, ale on na to jednoduše kašlal a nic nikdy nedotáhl do konce. Byl takový a proto odešel i od rodiny. Stephenovi došlo, co vše tím jeho otec způsobil a řekl si, že nikdy jako jeho otec nebude.

Na jaře 1962 dokončil 8. ročník základní školy a nastoupil na Lisbonskou Střední školu v LisbonFalls. Zde byly 3 studijní roky. Stephen exceloval v angličtině. Přírodovědné předměty a fyzika mu nešly, věděl, že když je něco spojeného s radiací, stane se něco příšerného, ale spíše to znal z hororových filmů a knih, než z učebnic. Na střední nebyl "frajírkem" ale ani úplným looserem. Přesto se stával obětí žertů jeho spolužáků. Když ale zjistili, že je bystrý a vtipný, nechávali ho na pokoji. Byl vlastně fajn, uznali. Školu nesnášel a dodnes nemá rád lidi, kteří vzpomínají na střední dobře, protože to oni jsou většinou ti šikanátoři nebo olbíbenci. Přesto všechno na střední získal trochu sebevědomí.

Stále neúspěšně rozesílal povídky... 12.9. 1963 zemřela jeho babička. Stephen přišel zřejmě ze školy a šel za ní. Neodpovídala na jeho volání. Přišel blíže, viděl jak babička nehnutě sedí v křesle. Došel pro zrcátko a přiložil jí ho k ústům. Nic. Poprvé v životě viděl mrtvolu. Sedl si naproti ní a zíral na ní tak dlouho, dokud nepřišla mamka z práce.

V roce 1965 se mu "poštěstilo" a jeho povídka I was a teenage Grave Robber byla vytištěna do časopisu Comics Review. Příběh vypráví o šíleném vědci, který pěstoval červi o velikosti lidí a najmul mladého chlapce, aby mu chodil vykopávat mrtvoly pro potravu červům. Zde využil zkušenosti z brigád, kdy kopal hroby a tím tak dal povídce realistický nádech. Odměnou bylo jen pár výtisků časopisu a dokonce nakladatel změnil i název (In a Half World of Terror), ale Stephenovi to nevadilo - byl rád, že má někdo o jeho povídku zájem.

V 2. ročníku se stal šéfredaktorem školních novin The Drum. Jeho ale nebavilo řešit mezistudentské vztahy a školní zájmy. Také vydal jen jeden díl. Chtěl psát něco, co lidi bude doopravdy zajímat a budou to chtít číst. Založil tedy Village Vomit - byla to vlastně taková parodie na The Drum. Psal satirické články, články o učitelích, apod. Za to byl na 3 dny vyloučen ze školy a musel se všem učitelům, o kterých psal, omluvit. Mělo to ale i svou pozitivní stránku - získal si tím respekt u spolužáků. Zjistil, že tímto způsobem může odrážet jejich šikanu.
Učitelé chtěli jeho talent nasměrovat správným směrem a tak mu zajistili poloviční úvazek jako sportovní reportér Lisbon Weekly Enterprise. Sport ho bavil a zajímal, takže se tomu jakž takž věnoval, ale také nevydával tolik čísel jako jeho předchůdce.
Spíše se s kamarády začali zajímat o hudbu. Líbil se jim například Bob Dylan, Tom Paxton a Phil Ochs... Měli rádi tenhle styl, protože se v něm dokázali najít. Rozervaný a jaksi "háravý". Koupili si kytary a začali hrát. Zahráli na pár školních akcích, ale nikdy nic většího. Stephena hudba baví dodnes...

Střední školu úspěšně dokončil a podal přihlášku na Mainskou univerzitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama