Pavučina snů/Dreamcatcher 2003

11. července 2015 v 22:25 | LovingFan |  Filmy
Když jsem tento film viděla poprvé, bylo to na německém satelitu - hrozně jsem se bála a moc se mi to líbilo. Mohlo mi být deset let - proto jsem se bála. Teď ve dvaceti se mi tenhle film už jen líbí.
V té době jsem opravdu netušila, že je natočen dle předlohy Kingovy knihy.
Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává - zasněžené lesy, chata uprostřed lesů a sněhové bouře. To filmu prostě přidá na "mrazení".

Jedná se o sci-fi snímek s prvky psychologického filmu, hororu a thrilleru.

Hlavními postavami jsou čtyři muži, jejichž životy nejsou zcela spořádané a každý z nich má nějaký osobní problém. Na začátku a postupem času je každý problém vyobrazen. Všechny ale spojuje jeden chlapec - Douglas aneb Dadyc. Dadyce jako mladší zachránili před šikanou a od té doby z nich byli velmi dobří přátelé. Z dětství a puberty je ve filmu jen pár důležitých momentů a pár retrospektivních záběrů.
Tito čtyři již dospělí muži společně odjedou na chatu Zastrčenka, kde chtějí strávit společný čas a zabavit se lovem. V lese zachrání ztraceného lovce. Ten se chová a vypadá podivně... No a od té chvíle to vše začne - dám vám sem odkaz na popis knihy, kde je popsán děj detailně. Film se vcelku drží knižní předlohy, ale jako vždy je i dost věcí vynecháno a pozměněno.

Film jsem viděla dříve než četla knihu a přesto se mi ani po přečtení nezprotivil a dojem z knihy nezničil.

Myslím, že za shlédnutí stojí a není to jen další sci-fi filmek jak přes kopírák ;) ODKAZ NA ONLINE FILM

Z traileru si uděláte lepší představu o celém filmu než z fotek...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama