Pokoj 1408/Room 1408

1. března 2015 v 14:56 | LovingFan |  Filmy
Horor Pokoj 1408 byl natočen dle stejnojmenné povídky z knihy Všechno je definitivní a z knihy Stephen King jde do kina.
Povídka se mi moc líbila v určitých detailech, ale film rozhodně stojí za shlédnutí :)

Spisovatel Mike Enslin píše o strašidelných místech a zrovna pracuje na knize 10 strašidelných pokojů a schází mu poslední kapitola. Vybere si tedy proslulý pokoj 1408. Čtrnáctesetosmička nemá zrovna přívětivou minulost - záhadná úmrtí, sebevraždy a další zvláštní prožitky. Pokoj se nachází v hotelu Dolphin, který vede pan Olin. (Když jsem viděla pana Olina ve filmu, trochu mě zaskočil, jelikož v knize byla jeho předloha naprosto odlišná, ale přesto role Samuelovi L. Jacksonovi padla.)
Mike si pokoj chce zamluvit, ale Olin mu jej stále vymlouvá a nabízí jiné/podobné pokoje. Mike je neodbytný, jelikož ví, že na pokoj má plné právo. Sejde se tedy s ředitelem a vše si snaží vyjasnit. Olin se do něj hrubě pouští, ale jen proto, aby jej odradil. Dokonce ho i prosí. I přes veškerý výčet úmrtí, sebevražd a podivných jevů se Mike nevzdává a dožaduje se klíče.
Nakonec Olin povolí a doprovodí Mikea do patra jeho pokoje.
Pokoj vypadá neškodně. Obyčejný nábytek, typické tapety a koberce. Koupelna a telefon. Mike se svým diktafonem Sony vše zaznamenává s klidem až do chvíle, kdy se pokoj začne "bránit". Zažívá přeludy a realistické halucinace - domnívá se, že jej Olin něčím zfetoval, když byl u něj v kanceláři. Snaží se uklidnit a pokoj opustit. Ovšem ten jej nehodlá jen tak pustit..

Scény a efekty jsou parádní, lekavé a v reálném životě by se člověk asi doopravdy zbláznil. Jedna část filmu je opravdu nervydrásající a to když se setkává se svou mrtvou dcerkou Katie. Nakonec se rozhodne s pokojem skoncovat...

Film má dva různé konce. Jeden "happyend" (112minut) a druhý o něco horší (104minut).

Postavu Mikea Enslina ztvárnil John Cusack a pro tuto roli se opravdu hodil. Aroganci a následný stav úzkostí a strachu zahrál perfektně. I sám King řekl, že byl filmem mile překvapen a John Cusack mu také pasoval na tuto postavu. Je pravda, že film je z počátku trochu nudnější, ale zbylé dvě třetiny diváka děsí. Já jsem se po zhlédnutí filmu chovala k našemu bytu úctyhodně, jelikož mě ta představa strašila :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy | Web | 1. března 2015 v 15:09 | Reagovat

je to suprovej film :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama