Ostrov Duma Key / Duma Key

25. února 2015 v 20:02 | LovingFan |  Knihy
Mmm! Už jen z toho názvu sálá ta tajemnost!
Tento román patří k mým oblíbenějším. Čítá 555 stran, čímž se řadí již mezi ty propracovanější a delší příběhy.

Hlavní postavou je Edgar Freemantle, ceněný stavitel, který nešťastnou náhodou utrpí vážné zranění hlavy a přijde o svou paži. Obě věci jsou strašlivé. Edgarem zmítají návaly vzteku a prolínají se sentimentálními až sebevražednými myšlenkami. Opustí jej manželka a to celé zoufalství završí. Dr. Kamen, jeho terapeut, mu navrhne změnu prostředí a snaží se Edgara podpořit v nějaké činnosti, ve které by se mohl opět najít a získat tak chuť do života. Edgar se přestěhuje na ostrov Duma Key, do domku na pořeží Floridy. Právě na tomto pobřeží se snaží překonat své síly a rehabilituje se pomocí dlouhých procházek. Zde si také vzpomene na to, že kdysi maloval a tak se k této činnosti opět vrátí. Nalézá v sobě talent a to mu napomáhá zotavit se z nehody. Ovšem s jeho obrazy se děje něco zajímavého. Cokoliv totiž namaluje se objeví v realitě a naopak, co smaže to zase zmizí...

Hodně mě kniha dostala i tím, že se v ní hlavní postava věnuje malování a kresbě. Dokážu se s ní tedy skvěle ztotožnit a pocítit to samé jako ona.
Příběh je samozřejmě propleten dalšími vedlejšími ději a nechybí podrobný psychologický rozbor všech postav. Také tu hodně nových postav vystupuje a zasahuje do děje.

Ostrov Duma Key je opravdovým skvostem románů z Kingových řad. Jako vždy se děj teprve pomalu rozjíždí a pak BOOOM! letíte na závěrečné stránky, ani nevíte jak. Za mne tedy báječná kniha!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama