Holčička, která měla ráda Toma Gordona / The Girl Who Loved Tom Gordon

25. února 2015 v 19:37 | LovingFan |  Knihy
Má nejoblíbenější kniha a také má první kniha od Stephena Kinga, kterou jsem četla!
Tahle kniha je důvodem mé posedlosti Kingovým dílem a z části i Kingem samotným. Přitom jsem na jednom fórum četla komentář, že tuto knihu mohou mít rádi jen opravdu ti nejzaláskovanější Kingaři. Pokud ano, co jsem v tento moment já, když ne nejzaláskovanější Kingař!

Nebudu vám lhát, miluji čtení, ale stejně jsem knihu vybrala z důvody její velikosti. Oproti jiným bichlím od něj, jenž mohutně stály vedle, byla Holčička, která měla ráda Toma Gordona úplné tintítko. Děsily mě ty tlusté knihy a přitom teď bych pro ně vraždila (:D). Kniha má necelých 200 stran a prvně byla vpuštěna do světa v roce 1999.

Příběh pojednává o neúplné rodině, kdy hlavní postavou je devítiletá Trisha. S její mámou a bratrem Péťou podniknou výlet po lesní stezce. Nedokonalost rodiny se projevuje v neustálem handrkování Péti s mámou, hádání se a popichování, zatímco Trisha předstírá šťastnou idylku a stává se takovým lepidlem rodinných vztahů. Děj začíná být napínavý již během pár stránek, kdy si Trisha musí odskočit na záchod, ale pořád si přijde moc blízko stezky - co kdyby ji někdo viděl? Volá na bratra a mamku, ať na ní počkají, že si jen odskočí. Ti ji ale v bouřlivé hádce neslyší a pokračují sami. Trisha leze hlouběji do lesa v domnění, že cestu zpět na stezku stále vidí. Když se ovšem snaží přiblížit ke stezce, spíše se víc a víc ztrácí. Prožívá krušné chvíle. Přestože jí je pouhých devět let, v určitých situacích se chová jako mnohem starší dívka, ale naopak někdy udělá naprostou hloupost... V batohu má ještě nějaké jídlo a vodu. A také walkman - občas si na něm pustí zprávy a nebo reportáž z baseballového utkání Red Sox, ve kterém hraje její oblíbený nadhazovač Tom Gordon. Tato věc jí velice po celou dobu pomáhá...
Trisha je v celém lese sama... teda měla by být. V lese se skrývá jakési neviditelné zlo.

Kniha mi naprosto učarovala. Každý den jsem se těšila domů ze školy, kdy si budu zas moc dál číst. Dokázala jsem se naprosto ztotožnit s Trishou a "prožívala jsem vše s ní". Teď jako starší v tom vidím i další hrůznou věc - jak se asi musel cítit rodič? Myslím, že ti, kteří mají dítě by si děj představovali mnohem hrůzněji.

Já osobně vám ji mohu jen a jen doporučit, opravdu jí mám ráda a střežím ji jako oko v hlavě. Ale na různých webovkách se dočtete i hodně negativních a zklamaných názorů. Je to na vás! :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama