Stephen Kingovo nakladatelství

3. ledna 2015 v 18:00 | LovingFan |  Zajímavosti, fotky
Stephen King založil své vlastní nakladatelství s názvem Philtrum Press. Philtrum Press je vcelku malé nakladatelství v Bangoru, v Maine. Důležitým pracovníkem je asistent Marsha de Filipo, který se podílí na správném provozu nakladatelství.

Prvním samovydavatelským příběhem byla Rostlina. Jednalo se zpočátku o román na pokračování, který chtěl Steve sám svázat a rozeslat přátelům místo okoukaných vánočních pohlednic. V roce 1983 poslal další takový díl Rostliny a stejně tak pokračoval v roce 1985. Mezitím, v roce '84, si odpočinul od posílání dalšího dílu Rostliny a v Philtrum Press vydal svou další knihu Dračí oči. Tu věnoval Naomi, jelikož se jedná v podstatě o pohádkový příběh.

V nakladatelství vydal ještě své další příběhy - Six Stories, které vyšly v roce '97 a měly na 1000 kopií; The New Lieutenant's Rap - krátká povídka o 500 kopiích a vydal také esej The Guns, kterou publikoval jako 25-ti stránkovou e-knihu. Všechny tyto knihy byly osobně podepsány a jednalo se o očíslované limitované edice. V nakladatelství také vyšla kniha The Ideal Genuine Man, kterou napsal Don Robertson.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama