Pan Mercedes / Mr. Mercedes

5. ledna 2015 v 14:15 | LovingFan |  Knihy
Tak jsem využila tématu týdne a budu psát o knize Pan Mercedes od Stephena Kinga, kde se objevuje svým způsobem tajemná osoba - postava vraha, která laškuje a schovává se před detektivem Hodgesem.

Kniha je žhavou novinkou z pera mistra hororů, ale tentokrát se nejedná o žádný horor, ale o další napínavou detektivku.

Stejně jako Lunapark, mě tato kniha nadchla. Zrovna dnes ráno jsem ji dočetla, takže mám ještě čerstvé pocity a mohu se s vámi o ně podělit.

V příběhu je hlavní postavou detektiv Hodges, který už vstoupil do důchodu. Jeho život se tak už nikam neuchyluje a Hodges jen tak existuje ve svém pochmurném obýváku. Všechny rodinné vztahy jsou na bodu mrazu a on si až moc často pohrává se svým glockem. Z každodenní rutiny ho jednoho dopoledne vytrhne dopis. A ne ledajaký. Dopis, který mu poslal Mercedesový vrah. To je naše tajemná postava, která se před detektivem schovává na internetových sociálních sítích.

Mercedesový vrah se mu přezdívá proto, že Mercedesem najel do davu lidí u Městského centra, kteří čekali na příležitost k práci. Mercedes odcizí paní Trelawneyové a jakoby to nestačilo, ještě jí ho poté vrátí jakoby se nic nestalo.

A tak začíná Hodgesovo pátrání po vrahovi. V příběhu sehraje velkou roli i jeho černošský soused Jerome a sestra paní Trelawneyové, Jayne. Poté se zde objevuje další důležitá postava - sestřenice Jayne, Holy. S Holy jsem se dosti ztotožnila - né ve všem - je totiž stydlivá, trpí obsedantně-kompulzivní poruchou a zároveň je i odvážná. Ta postava se mi prostě vryla do paměti, protože je něčím neobyčejná. Stejně jako postava Pana Mercedese, slizkého hajzla.

Tím dopisem se odstartuje série událostí, které vás nenechají chladnými. Hodges začíná pátrání po panu Mercedesovi na vlastní pěst. Hodges s Mercedesem spolu chatují po jedné sociální síti. Detektiv se spřátelí s Jayne a spolu po něm jdou...
Když se dozví, že pan Mercedes plánuje další útok - začíná boj o čas. Zvítězí zlo? Nebo snad dobro?

Závěr knihy ( cca 50 posledních stránek) je krásně gradován a já musela zběsile kmitat očima a hltat řádky.
Moc hezky uzavřený konec, což nebývá zvykem a celkově to bylo moc napínavé, čtivé, chytlavé počtení.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Četli jste již knihu Pan Mercedes, a jak se vám líbila?

Ano a moc se mi líbila 60% (3)
Ano, ale nebylo to nic převratného 40% (2)
Bohužel ještě ne 0% (0)
Ne, kniha mě nezaujala 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama