Obchodník s hrůzou/Needful things 1993

13. listopadu 2014 v 14:39 | LovingFan |  Filmy
Do města Castle Rock se nastěhuje jakýsi stařík, který obchoduje se vším možným. Nabízí zákazníkům věci, které pro ně vždy něco důležitého znamenají. A k tomu všemu velmi výhodně! Za tyto věci nechce ani tak peníze, jako spíše nějakou službičku.
Obchodník dokáže s lidmi dokonale manipulovat. Co všechno jsou lidé schopni udělat pro věc, po které vždy toužili a nyní jí mají na dosah ruky za skoro nic...?
Všechny tyto služby rozbíhají koloběh událostí, které silně ovlivní všechny obyvatele Castle Rocku.
Dozvídáme se, že obchodník projíždí různými městy a každé po něm zůstane jakýmsi způsobem "zpustošené". Obchodník zná minulost a hříchy obyvatel a používá je proti nim..

Snímek se mi velice líbil - hlavně tedy pointa a závěr filmu. Ukazuje na to, jak jsou lidé lehce zmanipulovatelní a jistým způsobem hloupí.

Kniha podle níž je film zpracován se jmenuje Nezbytné věci. Hlavní postavu obchodníka ztvárnil Max von Sydow a tato role mu padne jako ušitá.

Na konci filmu probíhá rozmluva policisty ke všem obyvatelům - vysvětluje, že to obchodník je všechny rozhádal. Ovšem obchodník se brání a všichni se společně obviňují... Zvítězí zlo nebo dobro?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama