Lunapark / Joyland

13. listopadu 2014 v 15:11 | LovingFan |  Knihy
Poměrně nová kniha (2013) od mistra hororu. Tentokrát je spíše mistrem napětí než děsu a hrůzy. Kniha Lunapark/Joyland je detektivním příběhem sepsaným na 204 stránek.

Obsah se tváří celkem nevinně - hlavní postavou je student Devin, který si chce vydělat na školné. Společně s kamarády ze školy se dostávají k brigádě v Lunaparku. Bydlí v penzionu na pláži a vše je nádherné, kromě jeho vztahu s jednou dívkou... Avšak lunapark a noví lidé mu dosti pomáhají na ni zapomenout.
Tajemným místem je strašidelný dům- dům hrůzy, ve kterém byla zavražděna jedna dívka. Vražda byla poněkud zvláštní a nepochopitelná, z toho důvodu, že si nikdo ničeho nevšiml a vrah nebyl nikdy dopaden. Říká se, že v domě dodnes straší.
Před koncem brigády se tam naše trojice vydá... Jeden z nich doopravdy spatří ducha zavražděné a nechce se o tom vůbec bavit, jelikož je to ten typ, který na takové věci nevěří. Tím se odstartovalo jejich "vyšetřování" a pátrání po vrahu té dívky.... Končí léto a hlavní hrdina se rozhoduje, že se do školy nevrátí a zůstane pracovat v lunaparku. Našel si tam nové přátele, práce v lunaparku jej baví a nic ho do školy neláká... Přátelé se vrací do školy a jsou spolu stále v kontaktu.

Do Devinova života se dostane i malý nmocný Mike s jeho matkou, kteří vždy dopoledne a odpoledne sedí na dlouhém molu. Devin zjistí, že Mike není jen tak obyčejný chlapec...

Od té chvíle, kdy je Devin sám v lunaparku se spouští koloběh událostí, které nejsou pouhou náhodou... Prohlubuje vztahy s Mikem a jeho matkou, pátrá stále po vrahu, dokonce zachrání malé dítě a stává se tak oblíbencem...

Na konec se setkává tváří v tvář s vrahem a rozluštění je opravdu šo-ku-jí-cí !

Tento příběh jsem si oblíbila. Přestože to není hororová tématika, jedná se o další promyšlený, celkem smutný a psychologický výplod Kingovy mysli. Rozhodně stojí za přečtení !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama