Carrie

23. prosince 2011 v 12:07 | LovingFan |  Knihy
Ano, začala bych Carrie.
Nejdůležitější román v jeho životě.Jelikož odstartoval jeho kariéru spisovatelství!
V době(1974), kdy tento román psal na tom nebyl finančně nejlépe.Po jeho vydání se mu dostalo finanční částky neuvěřitelných 200 000 dolarů.

Vlastním:
Novější vydání (bohužel) z roku 2007, natisklé v Praze.
Nakladatelství Simon and Schuster Inc. v New Yorku.
171 stran

Níže je uveden příběh i se závěrem!


Carriiny telekinetické schopnosti se projevily již ve 3 letech, kdy seslala na vlastní dům kamenný déšť.

Carie je šikanovaná dívka.Neoblíbená a nechtěná u opačného pohlaví.Nezajímavá šedá myš.
Všichni si z níutahují, nadávají jí a ponižují.
Jednou po tělocviku, jdou dívky do společných sprch.Carrie ten den dostala poprvé menstruaci, nevěděla co se děje a hystericky křičela, že vykrvácí.Dívky se jí posmívají a házejí po ní tampóny.
Vtrhne tam učitelka a odvede Carrie do ředitelny.Všichni se diví, že Carrie vůbec neměla ponětí, co se děje.Matka jí nikdy nic takového neřekla- nepřipravila jí na to.
Její matka je fanatická křesťanka.Carrie přijde domů a řekne to matce- ta jí za to zbije a zavře do místnosti, kde se má modlit za odpuštění.

Dívky jsou za jejich šikanu potrestány, tak, že nesmějí na maturitní ples.
Christine, jedna z tyranek, se rozhodne pomstít- zatím neví s čím si zahrává.Mezitím co její kamarádku (Sue) užírá svědomí a myšlenka na zmeškání plesu, se Sue rozhodne přemluvit svého přítele Tommyho, aby pozval Carrie na ples- jako omluvu za všechna ta léta útrap.

Christine mezitím plánuje se svým přítelem a dalšími pomstu.Zabijí prase a krev z něho připraví do kýblů, které později připevní nad trůny maturitního páru (král a královna).

Carrie byla již od Tommyho pozvána a začala pracovat na svých šatech.Potýká se s matčinými výhrůžkami a nadávkami na ženskou počestnost.Ale ví, že jí nesmí ublížit, jelikož má Carrie mnohem větší sílu...mnohem větší.

Vše probíhá v klidu.Maturitní ples, tanec, pití...Dojde na vyhlašování a je zvolen Tommy a Carrie.
Když stojí u trůnů, je na ně shozena prasečí krev.Toomyho zasáhne kbelík a je tou ranou zabit.Carrie je od hlavy až k patě polita krví...
Začíná masakr.Rozžehne se plamen dole u hrající kapely.Který se poté rozšířil po celé hale...Vedle haly byly umístěny zásoby palivového oleje, který oheň pouze ještě VÍCE roznítily.
Carrie z plesu utekla, cestou ublížila slečně Desjardinové.Zničila vodní hydranty.Později na to vybuchla benzínová pumpa...

Je to bezvadná novela ^^

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama